Maker Kafe (Repair Cafe)

Maker Kafe

Bireysel veya Grup Çalışmaları

Maker Kafe ortamı normal kafe’lerin aksine projelerini gerçekleştirmek için sizlere uygun ortamı sunmaktadır. Okul projelerinizi veya bireysel projeleriniz üzerinde tartışıp çalışmalar yapmak için bir mekan arıyorsanız Maker Kafe tam size göre. Ferah ve sessiz ortamında kaliteli kafe hizmeti ile kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Maker Kafe’de bulunan ücretsiz maker kütüphanemizde birçok kitap sizi beklemekte.

Türkiye’nin Repair Cafe’si 

Makerhane’de insanların tüketim kültüründen daha çok üretim kültürünü benimsemesini hedef olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda dünya çapında bir konsept olan Repair Cafe’yi Türkiye’de de açmaya karar verdik. Repair Cafe etkiniklerinde evde bozuk olan eşyalarınızı hep birlikte tamir etmeye ve çözümler bulmaya çalışıyoruz. Hemen ürün satın alarak tüketimi engellemiş, maliyetleri azaltmış ve üreten bir topluma geçisin adımlarını atmış oluyoruz. Atmak mı? Asla!

3B Yazıcı Hizmeti

Maker Kafe’de bulunan 3B yazıcılarımız ile sürekli olarak üretim yapmaktayız. Projelerinizde ihtiyacınız olan 3B parçaları çıktı alabilirsiniz. 3B parçanız basılırken bir yandan çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Herkesin 3B yazıcıları iyi anlayabilmesi için bastığımız birçok parçayı inceleyerek kendin için en iyi çözümü oluşturabilirsin.

Etkinlik ve Buluşma Alanı

Yapacağınız etkinlikler, buluşmalar, toplantılar veya organizasyonlar için Maker Kafe’yi kullanabilirsiniz. Topluluğunuz veya grubunuz ile rahat ve geniş bir buluşma noktası belirlemek isterseniz Maker Kafe yanınızda! Yapacağınız etkinliklerde sınır bulunmamaktadır. Maker Kafe’nin geniş açık ve kapalı alnı bulunmaktadır. Bisikletinizi tamir edin veya  kendi eşyalarınızı burada üretin sınır yok!